Streszczenie

Jak zachowamy się kiedy przyjdzie na nas czas, kiedy staniemy oko w oko ze śmiercią i utracimy kontrolę nad własnym losem? To pytania, których unikają nawet dojrzali i odpowiedzialni ludzie. Konfrontacja z przemijaniem przeraża nawet najsilniejszych z nas… A co, gdy nagle twarzą w twarz z nieuleczalną i śmiertelną chorobą stanąć musi… dziesięciolatek..?

Oskar i Pani Róża, to przejmująca historia małego chłopca, który umiera na raka. Jego dni są policzone, a on sam nie wie jak radzić sobie wobec takiego wyroku… któż z nas by wiedział… Spektakl przenosi nas do realiów oddziału onkologicznego- miejsca, z którego nieraz się nie wraca. To praktycznie dom Oskara- głównego bohatera. To tam Oskar próbuje rozmawiać z Bogiem, to tam traci nadzieję i obwinia siebie za to, że jest chory. Tam jednak też poznaje osobę niezwykłą- Panią Różę- wolontariuszkę, która za cel postawiła sobie walkę o godność i duszę umierającego dziecka.

Jest to spektakl niełatwy poprzez swoją tematykę, jednak zaskakująco ciepły i niosący ze sobą nadzieję. Bohaterowie są zwykłymi ludźmi – takimi samymi jak ci, którzy siedzą na widowni i wspólnie z widzami będą cierpieć, płakać, ale czasem i śmiać się do łez.

Zapraszamy na przedstawienie z niezwykłymi piosenkami, które poruszą nawet najtwardsze serca. Zapraszamy do wspólnego przejścia przez tą emocjonalną historię, byście drodzy widzowie zawalczyli razem z nami o każdą minutę życia Oskara… ponieważ to może być ta ostatnia minuta.

W spektaklu trwającym 65 min. występują aktorzy: Katarzyna Ornatkiewicz/ Agnieszka Zieleziecka, Anna Kończal/ Sabina Szarek, Szymon Grzybek/ Łukasz Dąbrowski, Paweł Brandys, Jan Naturski.
Po każdym przedstawieniu możliwa organizacja warsztatów teatralnych.

Video @ Zdjęcia

3zdjęcia

Repertuar

Wybierz teatr

  • Teatr Współczesny

Napisz opinie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *