Streszczenie

Sympatyczny Diabeł (Zbigniew Kosowski) niespodziewanie, chwiejnym krokiem marynarza nie stroniącego od gorzałki, w którego ciało wniknął, wychyla się  zza kanapy  i staje między skonsternowanymi małżonkami Jerzym (Krzysztof Stawowy/Artur Dziurman) i brzemienną Krystyną (Matylda Paszczenko). W pełnej napięcia chwili skrywana dotąd niechlubna prawda wreszcie wychodzi na jaw: za defraudację sporej sumy pieniędzy grozi Jerzemu więzienie. Zrozpaczony małżonek, na dodatek – przyszły ojciec w oczach przebiegłego czarta uchodzi za łatwy łup.  Czy rzeczywiście przyjmie ofertę pomocy i zaprzeda diabłu duszę?

Marian Hemar w okresie PRL-u był zakazany, skazany na „artystyczny niebyt”,[…]. Jest pamiętany przede wszystkim jako autor przedwojennych przebojów śpiewanych do dziś, jak np. „Kochać nie warto”, „Nikt tylko ty”, „Panna Mania gra na mandolinie” i wielu innych.

Myślę, że warto przypomnieć Hemara także jako autora dramatycznego, […]. Marian Hemar był jedną z osób, która potrafiła przygotować pożywkę dla refleksji w sposób lekki i przyjemny. To wartościowy posiłek dla ducha i umysłu, po którym nie trzeba zaszyć się w ciemnym kącie na parę dni, by go przetrawić w samotności.

Agnieszka Mandat

 

Informujemy, że podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe.

Video @ Zdjęcia

3zdjęcia

Repertuar

Wybierz teatr

  • Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – Scena Kameralna

Napisz opinie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *